5 שדרוגים לקופסת האוכל

GettyImages
התחל/י
חגיגה של צבעים

לא סתם אומרים שאנחנו אוכלים גם עם העיניים. שלבו בקופסת האוכל  פירות וירקות במגוון צבעים. הפירות והירקות מספקים חומרים מזינים החיוניים לבריאות כמו ויטמינים, מינרלים וסיבים תזונתיים.

צננו את זה

כולנו יודעים שאכילה של סלט או פרי מצוננים הוא חוויה אחרת, מרעננת וטעימה הרבה יותר. הכניסו קרחום קטן וקפוא לתוך קופסה האוכל בסמוך לסלט או לפרי שהכנסתם אליה כארוחת ביניים.

פעם ועוד פעם

אם הארוחה לבי"ס אינה רק כריך – הכניסו לקופסה מזלג או כף וסכין רב-פעמי מפלסטיק. תוכלו למצוא אותם בחנויות טיולים ומחנאות - הם נוחים ועמידים יותר, ומזהמים פחות בהשוואה לסכו"ם חד-פעמי.

פצצת אנרגיה

 אורלי פיינה, דיאטנית קלינית ומנהלת תחום תזונה באסם, ממליצה: לא משנה אם זו קופסא או כריך - כדאי לוודא שהארוחה מכילה מרכיבים המאפיינים את התזונה הים תיכונית הקשורה לתוחלת חיים גבוהה. רכיבים כגון דגנים מלאים, ירקות, פירות, קטניות, שמנים מהצומח כמו טחינה, שמן זית ועוד. לדוגמא - כריך דגנים מלאים עם ממרח חומוס וירקות, או פיתה מחיטה מלאה עם טחינה, עגבניה וחביתה, או ירקות חתוכים, קוביות גבינה וקרקרים מדגנים מלאים.

לא על הלחם לבדו

כריכים יכולים לבוא בכל מיני צורות: נסו לגוון ולגלגל את מרכיבי הכריך בטורטייה מקמח מלא למשל. יכול להיות שזה יהיה אפילו נוח וטעים יותר מכריך רגיל שמסודר בשכבות.

אהבתם? שתפו אותנו בהמלצות שלכם בתגובות
.