5 טיפים להתעוררות קלה בבוקר

התחל/י
חשבון פשוט
הגוף שלנו יתעורר טוב יותר אם צבר את כמות המנוחה שהוא זקוק לה, או במילים אחרות: התאימו את קצב החיים ואת לוח הזמנים האישי שלכם ושל הילדים לשינה מספקת. אם יש קושי עקבי בהתעוררות – כדאי ללכת לישון מוקדם יותר.
קבלו עזרה מהתריסים

האור הטבעי של הבוקר מסייע לגוף בעיכוב ייצורו של הורמון המלטונין שאחראי על ויסות שעות השינה והערות שלנו. שינה בחדר עם תריסים פתוחים-למחצה תאפשר למוח לקלוט שהבוקר הגיע (אפילו מתוך שינה) ותסייע בהתעוררות.

מתיחות ממריצות

תנועות מתיחה עדינות של איברי הגוף – אפילו עוד לפני שקמתם מהמיטה - מסייעות להאצת זרימת הדם והחמצן בגוף ולהתעוררות. נסו לסגל את ההרגל הזה למשך דקה או שתיים מדי-בוקר, ותרגישו את ההבדל.

מים לגוף ולנשמה

במהלך הלילה הגוף שלנו מאבד נוזלים רבים בנשימה, בהזעה ובתהליכי חילוף חומרים. לעתים ישנם בקרים שבהם אנחנו מתעוררים במצב קרוב להתייבשות – וזה משפיע על ההרגשה שלנו. מומלץ להשיב לגוף כוס או שתיים של מים על מנת להרגיש חיוניים יותר.

קחו ביס ראשון

ארוחת בוקר היא דרך מצוינת לתת לגוף את "הדלק" לו הוא זקוק לאחר שנת לילה. ממחקרים ידוע כי ילדים המקפידים לאכול ארוחת בוקר נוטים לאכול בריא יותר לאורך כל היום ונוטים יותר להשתתף בפעילות גופנית - שתי דרכים נהדרות כדי לעזור לשמור על הבריאות והרגלי תזונה טובים. על  ארוחת בוקר להיות מזינה ככל האפשר, מהירה יחסית לאכילה, לא גדולה מדי וכמובן טעימה. כלומר, עליה להכיל את רוב קבוצות המזון כגון פחמימות, חלבונים, שומנים, סיבים. דוגמאות לכך הן לחמניות או לחם מחיטה מלאה בתוספת של גבינה / אבוקדו / טחינה או דגני בוקר על בסיס דגנים מלאים עם משקה חלב או יוגורט.

יש לכם טיפים נוספים? כתבו בתגובות
יש לכם טיפים נוספים? כתבו בתגובות