סיכום כותרות החג 28.09.21

1
בנט: שמח על ההתכסחות עם אלרעי פרייס
ראש הממשלה נפתלי בנט התייחס אתמול לכמה נושאים על סדר היום בזמן ביקורו בניו יורק - ביניהם יחסי העבודה מול משרד הבריאות. "בסוף השבוע הייתה ההתכסחות עם ד"ר שרון אלרעי-פרייס. אני שמח שזה קרה כי הפקענו את המונופול ממשרד הבריאות", אמר בשיחה עם כתבים.

לכל הפרטים
2
בדרך חיסון ילדים: פייזר הגישה ל-FDA בקשה לחסן בני 11-5
3
הרוג ופצוע קשה בתקרית ירי בג'דיידה-מכר
איאד דבדוב, תושב ג'דידה-מכר בן 32, נורה למוות אמש בכפר. בחודשים האחרונים נחשד דבדוב באיומים כלפי חברי המועצה המקומית. החשד העיקרי של המשטרה הוא שמדובר בסכסוך בין עבריינים.

לכל הפרטים
4
צה"ל ושב"כ איתרו כמות גדולה של חומרי נפץ באזור רמאללה
צה"ל ושב"כ איתרו אתמול בליל יום ראשון כמה ק"ג של חומר נפץ בכפר בידו באזור רמאללה - בו חוסלו ביום שבת האחרון שלושה מחבלים חמושים. חומר הנפץ הוחבא בתוך באר בעומק מספר מטרים, והתגלה בעקבות מידע מודעיני - כחלק מחקירת תשתית החמאס שתכננה, לפי החשד, פיגועים בשטח ישראל.

לכל הפרטים
5
קיר קרס בכפר כנא: 6 נפצעו, שניים במצב קשה
6
ברקע המתיחות עם רע"ם - בתנועה האסלאמית מזהירים: "פגיעה במסגד אל אקצא עלולה לעורר מחדש עימותים"
התנועה האסלאמית של רע"ם משגרת אזהרה לממשלה: "מסגד אל אקצא הוא קו אדום, הפגיעה בו עלולה לגרום לעימותים באזור". ההודעה החריגה מגיעה ברקע המתיחות עם רע"ם ולאחר שאישה יהודיה עלתה אתמול אל הר הבית ונשאה בידיה דגל ישראל כשצעדה ברחבה. "אנו מזהירים את הממשלה ואת המשטרה מהמשך הפגיעה במסגד בידי המתנחלים הקיצונים, שמקיימים באזור תפילות וחתונות ותוקעים בשופרות בחסות משטרת הכיבוש", נאמר בהודעת התנועה האסלאמית.

לכל הפרטים
7
שיא מטיילים במהלך החג • הערב יתקיימו הקפות שניות

יותר מ-1.2 מיליון מטיילים פקדו את שמורות הטבע והגנים הלאומיים - עלייה של 23% לעומת ימי החג וחול המועד של שנת 2019

לידיעה המלאה

8
בן 31 מחיפה מת מדימום מוחי לאחר שנטל סם מסוג "נייס גאי" החשוד כמזוהם
גבר בן 31, תושב חיפה שאושפז לפני שלושה ימים בטיפול נמרץ בבית החולים רמב"ם אחרי שנטל ככל הנראה סם "נייס גאי" החשוד כמזוהם בחומר נוגד קרישה, נפטר אמש במחלקה לאחר שסבל מדימום מוחי נרחב.

לכל הפרטים
9
דוח ה-FBI: עלייה של 30% במספר מעשי הרצח ב-2020 בארה"ב
הבולשת הפדראלית של ארצות הברית, ה-FBI, פרסמה הלילה את הדוח השנתי שלה. מהדוח עלה כי מספר מעשי הרצח בארצות הברית עלה בשנה שעברה בכ-30%, לעומת שנת 2019 - העלייה הגדולה ביותר בשנה אחת מאז החל איסוף הנתונים בשנות ה-60

לכל הפרטים
10
"הפלה לא יכולה לבטל טראומה מאונס": החוק שקורע את ארה"ב