Вгадай карпатські гори за фотографією
Петрос — одна з найвищих гір Чорногірського масиву Українських Карпат. Її висота становить 2 020 метрів. Схили Петроса вкриті переважно субальпійською рослинністю, тобто на горі ростуть чагарники і ялинові ліси.
Близниці — це дві гори у східній частині масиву Свидовець. Вершини розташовані поряд і схожі за формою, висотою, схилами та рослинним покривом. Висота вищої, північної вершини — 1 883 метри, південної — 1 872 метри. За переказами, назва з’явилася після того, як два брати-близнюки, щоби вирішити, кому дістанеться серце коханої, пішли по едельвейс. Та коли ледь дістались до рослини, зірвалися зі скелі. Відтоді люди прозвали вершини Близницями.
Піп Іван Мармароський — гора, що має гострий хребет і скелясті виступи. Її форма пірамідальна, північні та східні схили — круті. Сезонно довкола гори можуть утворюватись невеликі озерця. До речі, у Карпатах є дві вершини з назвою Піп Іван, тому кожна має своє територіальне уточнення — Піп Іван Чорногірський та Піп Іван Мармароський.
Маковиця — одна з найвищих вершин в околицях міста Яремче, її висота — 984 метри. Є версії, що назва гори походить від слова «маківка», тобто «вершок», «верхівка».
Шпиці — ще одна вершина Чорногірського хребта, що має висоту 1 863 метри. Гора вкрита скелястими виступами, висота яких місцями сягає від 15 до 50 метрів. За легендою, саме на Шпицях поховали ватажка українських опришків Олексу Довбуша.
Менчул — гора, розташована у південно-східній частині масиву Чорногора, її висота — 1 998 метрів. Найближчі населені пункти — села Бистрець і Дземброня Івано-Франківської області.
Вухатий Камінь — гора, що є відрогом гори Смотрич. Разом Смотрич і Вухатий Камінь утворюють підкову. На вершині Вухатого Каменя та на її схилах є чудернацької форми скелі, які в народі називають «церквами».
Гутин Томнатик — гора Чорногірського масиву, вкрита субальпійською та альпійською рослинністю. Є кілька версій походження її назви. За першою, назва походить із давньодакійської мови та перекладається як «Сивий Верх». За другою, назва походить від індоіранського слова «гуд», що означає бик, тож її перекладають як «Чорний Бик».
Гомул — гора, що є північним відрогом гори Шпиці та дещо віддалена від основного Чорногірського хребта. Хоча в перекладі з румунської «гомул» означає «непомітний», висота гори сягає 1 788 метрів. З-під гори бере початок потік Гомульський, який, зливаючись з іншим потоком, утворює річку Прут.
Брескул — гора з куполоподібною вершиною, її схили мають обривисті кам’яні осипи. З південно-західного боку гори є улоговина з кількома малими озерами, найголовніше з яких — однойменне Брескул. Назва гори, за однією версією, походить від гуцульського слова, що означає «набряклий», «спухлий». За другою, назва утворена від давньослов’янського «бреск», що перекладають як «відблиск» чи «світанок».
Ти маєш гарні знання про Українські Карпати. Щоб іще більше дізнатися про природні дива Батьківщини, пропонуємо пройти тест «Території та акваторії: як ти знаєшся на числових фактах про Україну?».
Ти добре знаєшся на Українських Карпатах. Щоб іще більше довідатися про природні дива Батьківщини, пропонуємо пройти тест «Території та акваторії: як ти знаєшся на числових фактах про Україну?».
Ти чудово знаєшся на Українських Карпатах. Щоб іще більше довідатися про природні дива Батьківщини, пропонуємо пройти тест «Території та акваторії: як ти знаєшся на числових фактах про Україну?».