Що ти знаєш про Сонце?
Геліофізика — розділ астрофізики, що досліджує Сонце. Цей науковий напрям зародився ще у 1128 році, коли зробили перший малюнок сонячних плям.
Сонце називають жовтим карликом. Зірки цього типу здатні стабільно горіти протягом десятків мільярдів років.
Сонцю понад 4,5 мільярда років. Щоби встановити вік цієї зорі, вчені шукали та досліджували найстаріші об’єкти в космосі, один із таких — місячні камені, тобто гірські породи супутника.
Сонячна корона простягається у космос на 1 мільйон кілометрів. Саме її ми бачимо під час повного сонячного затемнення, тобто коли Місяць проходить між Землею і Сонцем. Таким чином супутник блокує яскраве світло Сонця — і ми маємо змогу спостерігати променисту білу корону навколо затемненої зорі.
Сонячний вітер посилюється під час спалахів на Сонці, адже потужний сонячний спалах випускає велику кількість прискорених частинок.
Сонячна активність може вивільнити величезну кількість енергії та частинок, і деякі з них впливають на нас. Активність зорі може порушити роботу супутників, GPS і радіозв’язку. У 1859 році спостерігали подію Керрінгтона — найсильнішу в історії геомагнітну бурю. Тоді телеграфні системи по всьому світу вийшли з ладу, а небо спалахнуло червоними, зеленими та фіолетовими полярними сяйвами.
У NASA кажуть: коли Сонце вичерпає свою енергію, воно розшириться в червону гігантську зірку, яка стане настільки великою, що поглине Меркурій, Венеру, а також, можливо, Землю. Сонце проіснує ще близько 5 мільярдів років, перш ніж це станеться.
А щоб ще більше дізнатися про космос, пропонуємо пройти попередні тести:
А щоб ще більше дізнатися про космос, пропонуємо пройти попередні тести:
А щоб ще більше дізнатися про космос, пропонуємо пройти попередні тести: