Цибулька рятує, часник лікує: вгадай, це правда чи вигадка про імунітет
Імунологія як наука постала наприкінці XIX століття. Її засновниками стали український учений-біолог Ілля Мечников, французький мікробіолог і хімік Луї Пастер, німецький лікар, бактеріолог, мікробіолог і біохімік Пауль Ерліх, німецький бактеріолог Еміль Берінґ та інші.
Так, дійсно є! Щорічно, з 2002-го, за ініціативи ВООЗ 1 березня відзначаємо Всесвітній день імунітету. Цього дня зазвичай проводять тематичні заходи. Приміром, у 2021-му київська школа № 263 провела вікторину «Що зміцнює, а що руйнує імунітет людини», а у 2020-му волонтерський загін УМСА «Єдність» провів акцію «Messenger імунітету».
Люди, які більше сміються, краще опираються хворобам. Сміх підвищує імунітет, бо виробляє й активізує в організмі природні захисні клітини: В- і Т-лімфоцити. Також він впливає на рівень імуноглобуліну А, G та М.
Це фейк. Антибактеріальні засоби призначені для захисту вразливих пацієнтів від інфекцій, а ось їх надмірне застосування в побуті може змінити мікрофлору людини та вплинути на реакції імунної системи.
Через стрес фізичного чи психологічного характеру в організмі стрімко зростає кількість гормонів групи адреналіну. Тоді наш організм мобілізує багато енергії, аби подолати труднощі. А під час реакції страждає центральна залоза імунного захисту — тимус, тому ми стаємо вразливішими до інфекцій.
Звісно, це фейк! Захворювання у кількасот разів більше навантажує імунітет, ніж вакцинація, навіть якщо одночасно зробити щеплення проти 10 інфекційних захворювань!
Ожиріння негативно впливає на Т-лімфоцити, що відповідають за імунну реакцію. Збільшення жирової тканини погіршує виконання функцій цими клітинами та робить нас вразливішими до вірусів. Крім того, ожиріння може прискорити руйнування імунних клітин.
Це правда! Між сном та імунною системою існує зв’язок, і для підтримки імунітету необхідний достатній відновлювальний сон. Недосипання пов’язане з підвищенням денного рівня біологічно активних речовин, що свідчать про запальні процеси, зокрема IL-6 і TNF.
Ні, грудне молоко не стерильне. Щоденно дитина отримує 104–106 бактеріальних клітин приблизно з 800 мл материнського молока. У малечі, яка перебуває виключно на грудному вигодовуванні, найбільш поширені мікроорганізми, що потрапляють в організм разом із молоком: біфідобактерії, лактобактерії, стафілококи та стрептококи.
Це фейк! Вроджений імунітет властивий усім живим організмам: вищим і безхребетним тваринам, а також рослинам. Український науковець Ілля Мечников у фагоцитарній теорії імунітету показав, що деякі лейкоцити крові можуть поглинати та руйнувати патогенні бактерії, і так доклався до обґрунтування вродженого імунітету.
Це вигадка! Ані Олега Босика, ані його досліджень, ані йоркширсько-тер’єрського вірусу не існує. І продуктів, які можуть стати чарівною таблеткою від якоїсь хвороби, до речі, теж не існує :)
Це вигадка! Важкі метали та їхні солі — небезпечні забруднювачі навколишнього середовища. Навіть у відносно малих дозах вони знижують імунітет, підвищують розвиток алергічних, аутоімунних та онкологічних захворювань.
Ти так просто не повіриш у чудодійні лікарські властивості цибульки. Щоб іще краще розібратися в імунній темі, радимо прочитати книгу «Імунітет. Правда і міфи про щеплення» Еули Бісс.
Ти точно розпізнаєш фейк про буцімто рятівну для здоров’я настоянку цибульки й точно не питимеш гомеопатичний препарат «для підвищення імунітету». Аби дізнатися про імунітет іще більше, радимо прочитати книгу «Диво-імунітет. Неймовірні можливості природного захисту нашого організму» Деніела Девіса.
З такими знаннями точно вбережеш себе від фейків у стрічці й ускладнень від самолікування! Щоб дізнатися ще більше про імунітет, радимо прочитати книгу «Дивовижний імунітет. Про антитіла, інфекції та інші цікавинки імунної системи» Філіппа Деттмера.