Це правда чи фейк про ягоди?
Це правда! Аґрус почали вирощувати на території України ще за часів Київської Русі — раніше за країни Західної Європи й Америки. Перші повідомлення про насадження, зовнішній вигляд ягід та їх використання з’явилися в XI столітті.
Правда! За часів Київської Русі шовковиця поширилася як технічна, лікарська та плодова культура, її вирощували на узбережжі Чорного моря. Тож досі можна натрапити на 200–250-річні рослини.
Це фейк! Насправді, щоб уберегти ягоди журавлини від висихання, наші пращури зсипали їх у діжки й заливали водою. У такому стані ягоди могли простояти не тільки до нового врожаю, а навіть упродовж двох-трьох років.
Це правда! В Україні малину почали вирощувати ще в XVII столітті. А нині наша країна виробляє 31 % від світового обсягу малини.
Це дійсно так! У світі знають близько 300 сортів ожини, два з них — «Насолода» та «Садове чудо» — селекціонував український біолог Петро Шеренговий.
Це вигадка! Рекордсменка з виноградарства та виноробства — Одеська область. Тамтешня площа виноградників — майже 24 тисячі гектарів, і вирощують там близько 260 тисяч тонн винограду. Це понад 60 % виноробства України.
Це правда! В Україні вирощують 6 % від світового врожаю полуниці.
Це неправда! Плід кавуна — гарбузина, тобто м’ясистий багатонасінний ягодоподібний плід, який, на відміну від ягоди, має тверду зовнішню стінку. Батьківщиною цієї рослини є Південна Африка, де Citrullus lanatus зростає у дикому стані. Кавуни культивували ще в Стародавньому Єгипті як мінімум за 2 тисячі років до нашої ери.
Це фейк! Найбільше лохини вирощують у Житомирській області, де площа її насаджень становить понад 400 гектарів. Також у регіоні працює агрофірма «Бетек» — один із найбільших виробників цієї ягоди в Європі.
Щоб поглибити знання з біології, пропонуємо пройти наші попередні тести:
Ти добре знаєшся на ягодах. А щоб поглибити знання з біології, пропонуємо пройти наші попередні тести:
Ти часом не біолог/-иня? А щоб іще більше прокачати свої знання, пропонуємо пройти наші попередні тести: