Тарас Чмут, Марія Артеменко, Сергій Притула: вгадай українських доброчинців за описом
Сергій Притула — зірка українського волонтерства. Він допомагає фронту з перших днів російсько-української війни 2014 року, а нині централізовано збирає броніки, коптери, їжу, ліки, автівки й усе інше, необхідне нашим захисникам.
Більше про ініціативи Сергія — на його сторінці у Facebook, а задонатити можна на Patreon.Уляна Пчолкіна — членкиня правління Групи активної реабілітації, що допомагає людям із травмами спинного мозку відновитися й активно жити. Уляна закуповує необхідне обладнання та займається просвітницькими проєктами. А ще вона професійно займається карате й регулярно бере участь у забігах.
Більше дізнатися про Групу активної реабілітації та задонатити на допомогу людям з інвалідністю — на сайті ГАР.
Олександр Тодорчук — засновник «UAnimals» — гуманістичного руху, що захищає права тварин. Саме ця організація переконує дизайнерів відмовитися від натурального хутра, а власників цирків виключити з програми дресированих слонів, ведмедів і тигрів. Навіть на службі в ЗСУ Олександр продовжує агітувати за гуманне ставлення до тварин, а волонтери його організації вивозять тварин із зоопарків, що опинилися під обстрілами, розвозять безкоштовний корм, а також рятують і лікують від травм домашніх улюбленців з гарячих точок.
Більше дізнатися про діяльність «UAnimals» можна в Instagram і Facebook, а задонатити на допомогу тваринам під час війни — за рахунками.
Тарас Чмут пов’язаний із військовою справою на багатьох фронтах. Він і сержант із неабияким досвідом, і військовий аналітик, і засновник «Українського мілітарного центру», і волонтер. А з 2020 року — голова фонду допомоги українській армії «Повернись живим».
Дізнатися детальніше про «Повернись живим» і задонатити можна на сайті.Віталій Дейнега — засновник фонду «Повернись живим». Допомагати нашій армії почав 2014 року: спершу закупляв бронежилети, на яких писав побажання «повернись живим», що згодом стало назвою групи у Facebook, а нині є іменем надпотужної волонтерської організації.
Дізнатися більше про «Повернись живим» і задонатити можна на сайті. А ознайомитись із проєктом «Ukrainian Witness» — на сторінці ініціативи у Facebook.Марія Артеменко — засновниця «Клубу Добродіїв», що має за місію допомагати дітям-сиротам з освітою, можливостями та шансами на успішне життя. А ще Марія — організаторка «Школи волонтерів» і власниця адоптованої собаки Ганді. У воєнний час «Клуб Добродіїв» допомагає дітям продуктами, ліками й речами першої необхідності, а також влаштовує для них креативне дозвілля в метро та творчих студіях.
Дізнатися більше про «Клуб Добродіїв» і задонатити дітям — на сайті.
Яна Зінкевич пройшла шлях від доброволиці на медичному фронті до створення медичного батальйону «Госпітальєри», що рятує, лікує та евакуює наших бійців з гарячих точок. Наразі Яна продовжує опікуватися батальйоном і відповідає за військову медицину як депутатка Верховної Ради.
Ознайомитися з батальйоном і задонатити волонтерам можна на сайті.
Олена Балбек — засновниця волонтерського руху «Агенти крові», який популяризує безкоштовне й добровільне донорство крові. На створення організації Олену надихнув власний досвід лікування від раку та пошуку компонентів крові для родички. Вона прагне зробити процес донорства доступним, а пошуку донорів — швидким і безкоштовним. У воєнний час «Агенти крові» продовжують інформувати про доступне донорство, а також збирають і доставляють кровоспинні засоби для потреб військових, рятівників і волонтерів.
Дізнатися більше та задонатити — на сайті «Агентів крові».
Ольга Кудіненко — засновниця фонду «Таблеточки», що спершу був невеликою групою у Facebook. На створення організації Ольгу надихнула ідея, наскільки просто допомогти з лікуванням тим, хто цього потребує: 2011 року вона купила та привезла з Іспанії ліки, яких не було в Україні, для онкохворих дітей. Відтоді Ольга публічно називає себе волонтеркою — прідкреслює цим, що не бере за свою роботу ані копійки. Водночас належить до найуспішніших жінок за версіями «НВ», «Фокус» і «Форбс».
Дізнатися більше про «Таблеточки» й перерахувати кошти можна на сайті проєкту.
Олеся Яскевич — засновниця громадської організації «Бачити серцем». До створення організації її підштовхнув власний досвід виховання сина з комплексними порушеннями розвитку. Все почалося із зустрічей батьків, що мали схожу ситуацію, а наразі це масштабна спільнота професійних психологів, методистів та інших фахівців, що під час війни продовжують надавати послуги та консультації родинам, де зростають діти з інвалідністю, а також учителям і всім дотичним до роботи з цими дітьми.
Як працює організація під час війни, як допомогти родинам у цей непростий для всіх нас час, можна дізнатися тут.
Дізнатися більше про проєкти організації «Бачити серцем» — на сторінках Facebook та Instagram. Просто зараз фонд збирає кошти на цьогорічний «Космотабір», на який можна пожертвувати тут.
Ольга Руднєва — директорка Фонду Олени Пінчук, що працює передусім у галузі допомоги людям із ВІЛ/СНІД: про хворобу інформують, ведуть статистику, працюють над інклюзією тих, хто має вірус. Також фонд опікується лікарнями та збирає кошти на підтримку медзакладів під час війни.
Дізнатися більше про проєкти Фонду Олени Пінчук можна на сайті.
Маша Єфросініна — співзасновниця проєкту «Charity Weekend», що влаштовує благодійні вікенди з пожертвами на потреби дітей. А ще вона заснувала організацію «Фонд Маша», що закуповує й розвозить ліки, продукти, одяг і товари гігієни для дітей, жінок і літніх людей.
Дізнатися більше про «Charity weekend» і задонатити можна тут, а про ініціативи «Фонд Маша» і шляхи допомоги читай на сторінці у Facebook.
Напевно, твоя стрічка соцмереж складається не з популярних лайфстайл-блогерів, а з постів українських доброчинців і громадських організацій. Ти щиро фанатієш від волонтерства та вже мрієш у майбутньому нафандрейзити на щось дуже круте й соціально корисне. Ми впевнені, що незабаром неодмінно створиш власний благодійний фонд чи надважливу ініціативу. А поки можеш придивитися до волонтерських можливостей в «UAnimals» чи дізнатися більше про те, як благочинні проєкти працюють під час війни, на сторінці «Бачити серцем».