Комета, планета чи котлета: розгадай астрономічні ребуси
А тут ми закодували комету! Це мале тіло Сонячної системи, що складається з пилу, каменів і льоду. Коли комета наближається до Сонця, вона нагрівається та викидає пил і гази — так у неї з’являється «хвіст».
А тут ми зашифрували супутник! Це тіло, що обертається навколо планети чи зорі. Наприклад, Земля є супутником, оскільки обертається навколо Сонця, а Місяць — оскільки обертається навколо Землі. Супутники бувають природними та штучними. Природні супутники починають обертатися навколо космічного тіла через силу тяжіння. Термін «штучний супутник» застосовують до пристроїв, які запускають у космос. Деякі з них фотографують планету, інші допомагають метеорологам визначати погоду та відстежувати урагани.
Тут заховалася галактика — зоряна система, яка складається із зірок, газу та пилу й утримується завдяки гравітації. Наша Галактика має назву Чумацький Шлях, але є ще мільярди інших, різних за формою та розмірами.
Що в нас тут? Це ж метеорит — тверде космічне тіло, що впало на поверхню планети. Звучить дивно, чи не так? Пояснюємо розлогіше: метеороїди — це об'єкти в космосі, такі собі «космічні камені». Коли вони потрапляють в атмосферу та загоряються, такі «фаєрболи» називають метеорами. А ось якщо після взаємодії з атмосферою об’єкт таки долітає до поверхні планети, його вже називають метеоритом. Він може бути будь-якого розміру — від найменших частинок до багатотонних мас. Щорічно на Землю падають сотні тонн метеоритів, але багато потрапляє в океани або у інші важкодоступні місця.
Але ще варто повправлятися з ребусами та прокачати знання з астрономії. Для цього радимо прочитати книгу Леонарда Млодинова та Стівена Гокінґа «Найкоротша історія часу».
Ти і на астрономії розумієшся, і ребуси вправно розгадуєш. Певно, ти з тих, хто всі завдання на логіку в наукових журналах виконує, ще й прочитати матеріали не забуває. Так тримати! Щоб прокачати свої знання з астрономії ще більше та стати профі у цій темі, радимо прочитати книгу Стівена Гокінґа «Про Всесвіт коротко».
Ти з тих, хто і з логічними задачками без проблем впорається, і галузевими знаннями вразить. Пишаємося тобою і радимо ще прочитати цікавезну книгу Стівена Гокінґа «Чорні діри і молоді всесвіти та інші лекції».