Чи знаєте ви нові правила правопису?
Все як завжди - одне питання і три варіанти відповіді.
Почнемо!
У словах з латинським коренем -jest- потрібно вживати «є». Правильно написати «проект», але помилкою поки що не є запис «проект».
Тепер англійське, німецьке, шведське буквосполучення «ck» відтворено українською літерою «к»: Дікінсон, Джексон та ін.
Усі слова з першим іншим компонентом, що шукає кілька видів чого-небудь, пишуться разом: макро-, міді-, максі-, гіпер-, ультра- та ін.
Вікторія вже чотири роки керує літаком. На її досі дивляться здивовано, коли вона розповідає про місце роботи. Проте знайомі вже знають, як слід назвати посаду Вікторії - пілотеса. Назва професії в українських документах не можна вказувати у фемінітиві.
Усі варіанти щодо правопису правильні!
У словах, запозичених із давньогрецької, допускаються орфографічні варіанти: аудієнція – авдієнція, аудиторія – авдиторія, пауза – павза.
Слово пів у розумінні половина відтепер пишемо окремо. Разом з «пів» пишуть лише ті слова у названому відмінку, що виражають одне поняття: півострів, півзахист, півкуля, півоберт.
Пропонується кілька варіантів написання слів грецького походження, де взагалі звук [th] передається літерою "ф"
Якщо поруч є родове слово, то пишемо з великої та з лапками. Якщо родового немає — з маленької та без лапок. Назви сайтів з родовим словом пишемо з великої букви та в лапках: мережа «Фейсбу́к», енциклопедія «Вікіпедія».
На початку слова звичайно пишемо і. Утім, деякі слова мають варіанти з голосним и: і́рій і ирій, і́род і ирод.
Іменники 3-й відміни, що закінчуються на -ть із попереднім приголосним, а також кров, любов, осінь, сіль, у Р.в. однини закінчень -і або -и: честі - чести, мудрості - мудрости
Не турбуйтеся. У вас є час вивчити нові правила до 2024 року. А поки що можете користуватися старим правописом. Проте, якщо ви готуєтеся до іспиту, краще вивчити нові правила правопису якнайшвидше.
О, ви щось встигли запам'ятати. Пройдіть тест ще раз, ми все пояснюємо. Також прочитайте нові правила - вони на початку нашого тесту.
Молодець! Оце у вас пам'ять. Ви навмисно вчили? Чи раз прочитали, а воно і запам'яталося? Діліться в коментарях.