Від ресайклінгу до апсайклінгу: як ти знаєшся на екотермінах?
Апсайклінг — це виготовлення нових предметів зі старих або використаних речей чи відходів.
Фрісайклінг — процес, коли люди віддають речі, якими не користуються, аби ті не «збирали пилюку на полицях» і їх повторно використовували за призначенням.
Ресайклінг — це процес повної переробки предметів до сировини, аби згодом виготовити з неї нові речі.
Повторне використання, або реюз, — екопрактика, за якої речі, що вже були у вжитку, використовують знову. За принципом реюзу, Європейська комісія радить повторно використовувати папір, приміром, для занотовування списку покупок на зворотному боці списаної сторінки; дарувати старе електрообладнання, наприклад, школам або громадським центрам; купувати акумуляторні батареї, якими можна повторно користуватися; обмінювати, дарувати або продавати одяг, меблі та предмети побуту, які більше не потрібні.
Відповідальне, стале, стійке або розумне споживання — термін, англомовний аналог якого — sustainable consumption — визначили на симпозіумі в Осло 1994 року. Він означає використання товарів і послуг, які відповідають основним потребам і забезпечують вищу якість життя, але водночас мінімізують витрати природних ресурсів, застосування токсичних матеріалів і забруднювачів.
Екофрендлі товари не завдають шкоди навколишньому середовищу — їх виробники навпаки намагаються поліпшити стан довкілля. До слова, МАНівець Валентин Фречка винайшов спосіб виготовлення екофрендлі паперу з опалого листя і здобув золото на «Олімпіаді геніїв» у США в 2018-му.
Грінвошинг — це дії компанії, які змушують людей вірити, що вона робить більше для захисту довкілля, ніж це є насправді.
Екобудівництво — зведення будівель з екологічно чистих матеріалів, які не завдають шкоди навколишньому середовищу.
Екотуризм — напрям індустрії туризму, який гармонізує стосунки людини з навколишнім природним середовищем і популяризує турботу про довкілля.
Грінпіс (від англ. Greenpeace — «зелений мир») — незалежна некомерційна міжнародна громадська організація активістів, яка ставить за мету запобігти погіршенню стану довкілля.
Але маєш трохи краще вивчити екотерміни — ми впевнені, що ти легко з цим впораєшся. А якщо вже маєш на думці власний екопроєкт та мрієш втілити його в життя, подавайся на GENIUS Olympiad Ukraine — найбільший конкурс проєктів екологічного спрямування у світі для школярів 8–11 класів, який щороку проводять у США!
Ти точно з тих, хто використовує екопринципи на практиці. А якщо вже маєш на думці власний екопроєкт та мрієш втілити його в життя, подавайся на GENIUS Olympiad Ukraine — найбільший конкурс проєктів екологічного спрямування у світі для школярів 8–11 класів, який щороку проводять у США!
Це що, перед нами природозахисник/-ця? Твої знання екотермінів вражають. А якщо вже маєш на думці власний екопроєкт та мрієш втілити його в життя, подавайся на GENIUS Olympiad Ukraine — найбільший конкурс проєктів екологічного спрямування у світі для школярів 8–11 класів, який щороку проводять у США!