Релізнути без багів: чи знаєшся ти на IT-лексиці?
Деви, або девелопери, — ІТ-фахівці, що програмують комп’ютери та розробляють до них програмне забезпечення. Це сленгове слово утворилося від англійського «to develop» — розробляти. Саме девам завдячуємо появу програм для відеозв’язку, антивірусів, які захищають наші девайси від шкідливих програм, та й усіх тих стратегій, шутерів і інших комп’ютерних ігор, які проходимо для розваги.
Тімліди керують окремими групами працівників у фірмі. Назва цієї ролі утворена від англійського «team leader» — очільник/-ця команди. Вони мають розвинуті лідерські якості та завдяки цьому об’єднують навколо себе людей. Тімлідів потребують не лише деви, а й тестувальники та інші фахівці в галузі ІТ.
Ґіками називають усіх тих, що цікавляться комп’ютерами та наукою загалом. А саме слово утворене калькуванням з англійської, де так само називають техноентузіастів.
Таск — це, за аналогією з англійським «task», частина роботи, яку хтось мусить виконати, тому так називають окремі завдання на проєкті.
Забекапити (від англійського «back up») — це зробити резервну копію. Так розробники чинять із даними, аби не втратити їх через непередбачувані обставини, як-от глюк комп’ютера або…пролиту на нього філіжанку каву.
Слово «баг» походить від англійського «bug» — помилка. Комп’ютерна система із багами не працює як слід, трапляються перебої у роботі програми.
Звісно, йдеться про застосунок, який айтівці (та й не тільки) називають апкою. Слово утворилося від англійського «application», опісля в тій же мові скоротилося до «app» і вже в цьому вигляді опинилося в українській ІТ-лексиці.
Реліз — відповідальний момент роботи, адже саме тоді ІТ-продукт оприлюднюють. Значенням слово «релізнути» завдячує англійському «to release» — робити фільм, запис чи інший проєкт доступним для аудиторії.
Ддосити — означає здійснювати DDoS-атаку на сайт, тобто з багатьох комп’ютерів (а в нашому прикладі — телефонів) одночасно надсилати HTTP-запити, аби він не міг їх обробити та вийшов із ладу.
Хакнути — це сленговий ІТ-термін, що походить від англійського «to hack» і означає проникнення до комп’ютерних систем чужих вебсервісів.
Певно, маєш кілька ґіків у своєму оточенні та часто обговорюєш із ними нові апки. Дізнатися про IT-світ ще більше допоможе «Cyber Future: 10 професій майбутнього» — наш профорієнтаційний відеопроєкт за підтримки бренду Lenovo. Гайда дивитися перший випуск — у ньому геймер Dendi (Данило Ішутін) розповідає про особливості своєї професії та навички, якими потрібно володіти, щоб досягти успіхів у кіберспорті!
Ти майже без багів пройшов/-ла цей тест — часто спілкуєшся з девами та тімлідами? Дізнатися про IT-світ ще більше допоможе «Cyber Future: 10 професій майбутнього» — наш профорієнтаційний відеопроєкт за підтримки бренду Lenovo. Гайда дивитися перший випуск — у ньому геймер Dendi (Данило Ішутін) розповідає про особливості своєї професії та навички, якими потрібно володіти, щоб досягти успіхів у кіберспорті!
Ти часом не хакнув/-ла наш сайт, щоб отримати такий високий результат? Дізнатися про IT-світ ще більше допоможе «Cyber Future: 10 професій майбутнього» — наш профорієнтаційний відеопроєкт за підтримки бренду Lenovo. Гайда дивитися перший випуск — у ньому геймер Dendi (Данило Ішутін) розповідає про особливості своєї професії та навички, якими потрібно володіти, щоб досягти успіхів у кіберспорті!