Електронний санітайзер і смартвиделки: що ти знаєш про винаходи українських науковців?
Український дослідник Георгій Гамов і його колеги з Університету Джорджа Вашингтона наприкінці 40-х років XX століття заклали основи теорії Великого вибуху. Відповідно до неї, ключем до розуміння початків становлення Всесвіту є велетенська кількість теплоти, яка виділилася під час Великого вибуху.
У 2016 році українська математикиня Марина В’язовська першою розв’язала задачу Йоганна Кеплера у багатовимірному просторі. Її приголомшливо простий розв’язок для 8-вимірного випадку записаний на 23 сторінках. Математичне рішення Марини В’язовської застосовують, наприклад, у написанні кодів для передачі сигналів мобільного зв’язку.
Український електротехнік Федір Піроцький — перший у світі дослідник, який зумів зрушити з місця вагон трамвая на електричній тязі та без підмоги на кшталт коня.
Проєкт «Enable Talk» дійсно створили українські студенти з Донецька. Проте функціонал у нього інший: система, яка складається з рукавиці та мобільного пристрою, допомагає озвучити людську мову жестів.
Професор колишньої Одеської державної академії холоду Леонард Смирнов розробив технологію опріснення морської води, що робить її придатною для пиття. З поверхні кристалів замороженої морської води видаляють не тільки солі, а й усі шкідливі домішки.
Аліна Романенко — київська професорка, що понад 50 років вивчала онкопатології, лікування раку, чоловічого безпліддя, генетичних змін після Чорнобильської аварії. Разом із колегами зі Швеції, Японії й Іспанії оприлюднила низку досліджень молекулярних особливостей виникнення та розвитку злоякісних пухлин у нирках і сечовому міхурі.
Це фейкова інформація! Йосипа Щириці та його винаходу не існує — це вигадка. Але ідея для стартапу непогана, еге ж?
Українець Віталій Коваль створив одноразовий екопосуд, до складу якого входить виключно пшенична солома та картопляний крохмаль. Над винаходом він працював півтора року, поки врешті не знайшов ідеальні пропорції інгредієнтів і потрібне обладнання для виробництва!
І це також фейк! Гогоцька Ярослава — вигадана персонажка, яка ані до сумки-холодильника, ані до української науки стосунку не має :)
Володимир Хавкін працював у Інституті Пастера в Парижі та розробив вакцину проти холери. Він випробував ефективність речовини на собі й першим здійснив щеплення людей від бактеріальних захворювань. Коли в Індії тривала епідемія холери, науковець налагодив виробництво вакцини, організував профілактичні щеплення та вакцинував десятки тисяч людей, внаслідок чого захворюваність і смертність знизилися в десятки разів.
IOON — багаторазовий електронний санітайзер, який перетворює воду на антисептик. Його розробили харківські стартапери та вчені з Інституту мікробіології та імунології імені І. І. Мечникова НАМН України.
«Cardiomo» — продукт українських розробників Романа та Ксенії Бєлкіних. Пристрій кріпиться на шкіру поблизу серця та робить кардіограму в режимі реального часу, аналізує її та повідомляє власника/-цю про кризовий стан чи відхилення від індивідуальної норми.
Українська компанія «BIОsens» створила пристрій для діагностики продуктів, за допомогою якого протягом 15 хвилин можна проаналізувати вміст токсинів. Цей біосенсор корисний для аграріїв і виробників харчових продуктів.
Ти багацько знаєш про українські досягнення у сфері науки, але ще є над чим працювати. Щоб дізнатися більше про наших винахідників, читай книгу Юрія Марченка «Буде тобі наука: українські вчені, які змінюють світ». А ще дізнавайся історії учасників Конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, бо саме серед них — майбутні українські стартапери, винахідники, змінотворці та ті, хто рухатимуть українську науку. Підписуйся на фейсбук та інстаграм МАН, аби дізнатися про них більше!
Маєш гарний результат і добре знаєшся на українських винахідниках. Щоб довідатися більше про наших науковців, читай книгу Юрія Марченка «Буде тобі наука: українські вчені, які змінюють світ». А ще дізнавайся історії учасників Конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, бо саме серед них — майбутні українські стартапери, винахідники, змінотворці та ті, хто рухатимуть українську науку. Підписуйся на фейсбук та інстаграм МАН, аби дізнатися про них більше!