Російські кораблі, торти, комашки: вгадай, що зображено на культових марках Укрпошти
На цій марці — картина українського митця Олександра Богомазова «Правка пил», яку він написав 1927 року. Художник зобразив пилярів, які лагодять свої робочі інструменти. Богомазова порівнюють із Пікассо та вважають яскравим представником українського авангарду й кубофутуризму.
Марка є частиною серії «Скарби музеїв України», а зображене на ній полотно наразі знаходиться в колекції Національного художнього музею України.У роботі, надрукованій на цій марці, митець Борис Грох уявив, як міг виглядати момент, коли захисник острова Зміїного 24 лютого промовив ту-саму-фразу на адресу російського військового корабля.
Марка виявилася пророчою, адже зображений на ній крейсер «Москва» наші військові підбили 13 квітня — наступного дня після того, як її вперше погасили водночас в усіх регіонах України, окрім Криму. Марка стала настільки популярною, що перед поштовими відділеннями люди вишикувалися в черги й розкупили весь тираж за лічені дні.Це субантарктичний пінгвін, також відомий як пінгвін Дженту. Відрізнити його з-поміж решти пінгвінів можна за білою смужкою від ока до ока. Тваринку для марки і станцію «Академік Вернадський» для маркового аркуша сфотографували учасники антарктичних експедицій Юрій Шепета і Денис Пишняк.
Марку представили 2020 року на честь 200-річчя відкриття Антарктиди. Саме 28 січня 1820 року перша експедиція наблизилася впритул до узбережжя нового материка. Заступником командира першовідкривачів був українець Іван Завадовський. Після урочистої презентації марку одразу передали до найвіддаленішого відділення Укрпошти — за 15 000 км від Києва, на станцію «Академік Вернадський».
На марці — робота художників Сергія та Олександра Харуків. Вони намалювали цикаду звичайну — неймовірно співочу комаху.
Серію марок «Комахи України», де також зобразили красуню діву, богомола, бабку, коника й інших комах, презентували 2018 року. Серія здобула «філателістичне олімпійське золото» на міжнародному конкурсі на найкращу марку WIPA в Австрії та 2-ге місце на конкурсі «Найкраща марка світу» в Іспанії.
Марки цієї серії особливі ще й тим, що для їх виготовлення застосували сучасну технологію тиснення голографічною плівкою, завдяки чому зображення переливаються.
Це «Київський торт» — гастросимвол нашої столиці. Традиційно його готують із двох коржів зі збитих білків, змащують масляно-вершковим кремом і додають горіхи.
2019 року Укрпошта презентувала цю марку з дизайном художниці Юліки Правдохіної. Окрім цього гастросимволу, на марках із серії «Національні страви» зображені котлета по-київськи, українська ковбаса та кримськотатарські чебуреки.